KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12285301
nr 1228 5301
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Oljemålning, "Trädgårdsmästarens händer". Signerad, daterad -96. Med dikt av Nils Ferlin "Leken går. ". Olja på duk, 97x81
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 14 januari 2019
kl 18:30:39
350 kr
Igge Karlsson
Läs mer om Igge Karlsson